Co to są generatory ozonu? - Jacht Piramida w Grecji - by Marcin Cegliński

Jacht Piramida - Grecja
Przejdź do treści

Menu główne:

Co to są generatory ozonu?
Po burzy w powietrzu czujemy świeży, bardzo przyjemny zapach. Większość z nas nawet nie wie, że taki zapach wydziela ozon.

Czym jest ozon?

Ozon jest alotropową odmianą tlenu. Powstaje w stratosferze. Pochłania szkodliwe dla nas promieniowanie ultrafioletowe i znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia. Niskie stężenie ozonu wykorzystuje się dzisiaj w leczeniu wielu chorób, między innymi choroby niedokrwiennej serca. Ozon zabija wirusy, bakterie, grzyby i pierwotniaki. Pobudza do pracy nasz układ odpornościowy. Tak szerokiego spektrum działania nie wykazują w chwili obecnej nawet antybiotyki.
Generatory ozonu – poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach

Przebywając w słabo wentylowanych pomieszczeniach odczuwamy wiele przykrych dolegliwości. Przede wszystkim czujemy się zmęczeni, odczuwamy bóle głowy. W rzadko wietrzonych pomieszczeniach brzydko pachnie, może dojść do rozwoju groźnych dla naszego zdrowia bakterii i grzybów. Z pomocą przychodzą nam jednak urządzenia zwane generatorami ozonu. Wśród tych urządzeń są te, które możemy używać w pomieszczeniach mieszkalnych, czy biurowych, jak również generatory przeznaczone do samochodów z zamontowaną klimatyzacją. Ozonatory to urządzenia, które likwidują zarówno w pomieszczeniach, jak i w samochodach przykre zapachy. Ich stosowanie poleca się szczególnie alergikom. Są tak skonstruowane, że wyłapują większość znajdujących się w powietrzu alergenów odpowiedzialnych za alergię wziewną. Stosowane w samochodach usuną nie tylko przykre zapachy, ale także bakterie.

Jaki rodzaj generatora ozonu wybrać?

Na rynku dostępne są generatory ozonu o bardzo różnej mocy. Te o najmniejszej mocy nadają się do pomieszczeń o kubaturze od 4 do 60 metrów kwadratowych. Są wśród nich urządzenia, które nie tylko oczyszczają powietrze z alergenów, grzybów, czy pleśni, ale również i takie, które oczyszczą powietrze z takich zanieczyszczeń, jak metale ciężkie. Co ciekawe, niektóre modele generatorów ozonu przeznaczone do użytku domowego możemy wykorzystać do usunięcia zanieczyszczeń z produktów, które używamy do przygotowywania posiłków. Ciekawym rozwiązaniem są urządzenia, które łączą w sobie dwie funkcje: generatora ozonu i jonizatora.

Dlaczego warto kupić generator ozonu?

Nieprzyjemne zapachy, pleśń, grzyb, roztocza kurzu domowego – to czynniki, które bardzo niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Dzięki bardzo prostemu urządzeniu, jaki jest generator ozonu możemy się ich szybko i skutecznie pozbyć z naszych mieszkań lub samochodów. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że pozbycie się grzybów, pleśni i innych szkodliwych substancji wpłynie korzystnie nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na zdrowie. Z pewnością generator ozonu jest urządzeniem, które warto kupić.

Alotropowa odmiana tlenu, jaką jest ozon chroni wszelkie formy życia na Ziemi przed szkodliwym promieniowaniem nadfioletowym. Małe dawki ozonu mają właściwości lecznicze, niszczą bakterie, wirusy, pleśnie. Generator ozonu zamontowany w domu nie tylko niszczy groźne dla zdrowia substancje, ale poprawia jakość powietrza, którym oddychamy.
Więcej o Grecji
Jacht Piramida - nasz hotel na lata w Grecji
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego